Etkinlikler

Toyo Matbaa Mürekkepleri 25. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’ndaydı

Toyo Ink Ambalaj Fuarı’nda büyük ilgi gördü

Toyo Matbaa Mürekkepleri, 23 – 26 Ekim tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 25. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’na katıldı. Ambalaj sektörünün bölgedeki en büyük ve kapsamlı buluşması olan fuar, bu yıl da gerek katılımcı firmaları gerekse dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen ziyaretçileri ile sektörün nabzını tuttu. Toyo Matbaa Mürekkepleri, ambalaj sektörünün görkemli etkinliğinde yenilikçi çözümleri ile büyük ilgi gördü.

REED TÜYAP Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğinde düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı; ambalaj ürünlerinden makinelere, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojileri ve tamamlayıcı ambalaj ürünlerine kadar sektörün tüm taraflarını bir araya getirdi. Bu yıl 48 ülkeden bin 229 firmanın katıldığı, 119 ülkeden 64 binin üzerinde ziyaretçi ile rekor kıran fuar, bölgenin en büyük ambalaj buluşması olduğunu ispatladı.

Japonya merkezli mürekkep üreticilerinden Toyo Ink Group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri, 25. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda ambalaj ve baskı sektörlerine yönelik ürün ve hizmetlerini sergiledi. Toyo Matbaa Mürekkepleri standı, fuarın ilk gününden itibaren ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Türkiye ve yurt dışından katılan ziyaretçiler fuar boyunca Toyo Ink’in deneyimli ekibinden; metal ambalaj mürekkepleri, likit mürekkepler, sheet-fed ofset ve veb ofset mürekkepleri yanında ambalaj, baskı ve reklam sektörüne yönelik laminasyon tutkalı, pigment ve dijital mürekkepler (inkjet) hakkında bilgi aldılar.

Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, bu yıl rekor katılıma ve ziyaretçi sayısına ulaşan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nın çok verimli geçtiğini ve fuardan memnun ayrıldıklarını belirterek şunları söyledi: “Ambalaj sektörünün dinamizmini ve ihracat potansiyelinin yüksekliğini yakından hissettiğimiz bir fuar geçirdik. Fuarın ilk gününden itibaren standımıza ilgi büyük oldu. Yeni projelere de zemin oluşturan fuarda, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla bir araya gelme imkanı bulduk. Toyo Ink Group sinerjisi ile ihracatta hedef büyüttüğümüz bir dönemdeyiz. 25. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nın yurt dışından gelen ziyaretçi ve katılımcıları ile bu anlamda verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Ekim ayında yoğun bir fuar takvimimiz vardı. 30 Eylül – 03 Ekim tarihlerinde ambalaj ve baskı endüstrisine yönelik olarak Polonya’nın önemli ticaret şehirlerinden Poznan’da düzenlenen TAROPAK Uluslararası Ambalaj ve Etiket Teknolojileri Fuarı’ndaydık. İlk kez katıldığımız bu organizasyon marka bilinirliğimizin artması bakımından olumluydu. TAROPAK Fuarı’nın hemen ardından bu kez 08 – 09 Ekim tarihlerinde Almanya’nın Başkenti Berlin’de yapılan IFRA World Publishing Expo’ya katıldık. Veb Ofset (Gazete & Magazin) Mürekkeplerini odağına alan IFRA’da küçülen bir sektörde önemli adımlar attığımız bir fuar geçirdik. Katıldığımız tüm bu fuarlar ihracat hedeflerimize önemli katkılar sağladı. TOYO Matbaa Mürekkepleri olarak ambalaj ve basım sektörlerine yönelik geniş ürün yelpazemiz, müşteri odaklı çalışmalarımız ve Ar-Ge yatırımları sayesinde geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerimiz ile farklılaşıyoruz. Önümüzdeki yıl da iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetlere ağırlık vererek büyümemizi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu