Yazarlarımız

Merhaba Sakarya!

İlk adımımızı atıyoruz bugün. Heyecanlıyız.

Ümidimiz; emin adımlarla yürümek ne geri geriye ne dizlerimizin üzerine düşmeden, hedefimize erişmek ve bizi hasretle bekleyen kolların arasına girip, siz okuyucularımıza sarılmak.

Yarınki yıllarda sizlerin arasında büyüyüp, bu sokakların bir parçası olmak istiyoruz.

Farkındayız sokaklarda internet diye bir serseri var hep yolumuzu kesmek isteyecek, kara bulutlar var içinde herkesin resmini, kitabını, filmlerini taşıyan. “”Sana yer yok” diyecekler “bu yeni dünyada, yaylan…”

“Külli nefsin zaigatül mevt” diyor Kuran’da, evet bir gün “Google amca” da ölecek. O kara bulutlar tufan olup yağacak, geriye masmavi, bulutsuz bir gökyüzü kalacak. Ve o gün, çocuklarınızın elinde, sadece kitaplar ve bugün sizin elinizde tuttuğunuz bu Dergi olacak. Sakarya’nın gelecek nesilleri bu bölgenin tarihini bu sayfalardan okuyacak.

Yazılı basının gün geçtikçe yok olmaya başladığı bir dönemde biz Sakarya’nın kalıcı tarihini size yepyeni bir dergi ile size aktarıyoruz. Hızlı erişim sağlayan dijital medya hızlı tüketiliyor. Ancak dergiler aylarca saklanıyor. En azından masaların üstünde dekor olarak duruyor. Her durumda birileri eline alıp okuyor. Kolay yıpranmayan kağıdından mıdır, pırıl pırıl baskısından mıdır bilinmez insanları her zaman cezbediyor. En azından beni çekiyor.

Nehirleri, gölleri, yaylaları, dağları, denizi, çeşit çeşit meyveleri, şeker pancarı, patatesi ve en önemlisi Türkiye’nin her yöresini temsil eden insanı ile bir cennettir benim memleketim. Önümüzde ki aylarda bu sayfalarda, bu ilin yetiştirdiği liderleri, başarılı iş adamlarını, sanatkarlarını, muhteşem güzelliklerini görecek siziniz. Köylerimizi, insanlarını tanıyacaksınız.

Sakarya Yeni Haber Gazetesinin 15 yıllık tecrübesi, aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın büyük katkılarıyla hazırladık bu ilk sayıyı. Hatalarımız varsa lütfen affedin. Tavsiyeleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın.

Paylaşın ki dergimiz Sakarya’ya, Sakaryalıya, size layık olsun.

Dergimiz, derginiz olsun.

Daha güzel sayılarda buluşmak üzere…

Yolumuz açık olsun.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu