Güzellik & Sağlık

İYİ HİSSETMEK GÜZEL GÖRÜNMEKLE BAŞLAR

Dergimizin bu sayısında Sakarya’nın önemli güzellik merkezlerinden birine konuk olduk. Güzellik uzmanı adayları, meslek, yeterlilik ve tecrübe edinmek için Akademi Royal Sakarya Güzellik Eğitim Merkezi’nin uzman eğitimci kadrosuyla Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Güzellik Uzmanlığı belgelerine sahip olmaktalar.. Güzellik sektöründeki popüler uygulamalar ve detaylarını Akademi Royal kurucusu Yıldız Şahin’den dinleyelim…

Yıldız Şahin

2007 yılında İstanbul’da kurulan Akademi Royal, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan eğitim kurumumuzdur. 13 yıldır güzellik ve bakım sektörü için birçok farklı başlıkta eğitim programlarını öğrencilerine sunan Akademi Royal, kendi konularında sektöre donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Aysun Şafak

Cardcert akreditasyon sistemi ile tüm dünyada geçerliliği olan elektronik sertifikasyon uygulamasına sahip olan Akademi Royal, öğrencilerinin mezun olduktan sonra tüm dünyada kariyer fırsatlarına erişebilmesine de olanak sağlamaktadır. Uzman eğitim kadrosuyla eğitim programlarını dünyadaki gelişmelere göre yenileyen Akademi Royal, Estetisyenlik, Güzellik Uzmanlığı, Kalıcı Makyaj, Microblading, Scalp Pigmentasyon, Profesyonel Makyaj, İpek Kirpik, Lifting, Kalıcı Fondöten, Protez Tırnak, Kaş Vitamini ve diğer birçok konuda bireylere ilgi duydukları konuları kendi kariyerleri haline getirme olanağı sunmaktadır. Gerçekleştirdiği bu önemli görevden ötürü Akademi Royal özellikle meslek edindirme konusunda kadın girişimcilere öncülük etmiştir. MYK Mesleki Yeterlilik Sınavlarını yapmaya yetkili bir kuruluştur. 

Nilüfer Cancıl

Akademi Royal Eğitim Kurumları aynı zamanda ithalat ve ihracat da yapmaktadır. Franchising vermekte ve anahtar teslim salon kurulumu yapmaktadır. 

Akademi Royal kalıcı makyaj ve ilgili güzellik ürünleri konusunda da birçok Avrupa markasının Türkiye temsilcisidir. 

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, cilt kullanımı için üretilmiş olan doğal boyaların iğne vasıtası ile derinin üst kısmına bırakılması işlemidir. Bu işlemleri tekniğine uygun yapma yeterliliklerine erişen, hijyen ve sağlık kurallarını gözeterek, hızlı biçimde kendi başına uygulama bilgi ve becerisine sahip olan ve kursu başarıyla tamamlayanlara “Kalıcı Makyaj Uzmanı” denir.

Cilt Bakımı

Cildi ve vücudu analiz ederek cilde ihtiyacı olan bakımı derinlemesine uygulamaktır. Cilt bakımı için uygun araç ve gereci seçerek bu araçları makul süre içerisinde etkin bir biçimde kullanabilen ve kursunu da tamamlayan kişiye “Güzellik Uzmanı” denir. 

Microblading

Microblading uygulaması ile kaşlar yeniden tasarlanır, yapılandırılır ve gerçek kaş görüntüsü elde edilir. Microblading uygulamasında ilk adım kaş dizaynıdır. Kişinin yüz ölçüsüne göre istenilen şekil ölçeklendirilir ve kaşın üzerine bir kalemle çizim yapılır. Kalıcı makyaj teknikleriyle ilgili işlemleri tekniğine uygun yapma yeterliliklerine erişmiş, hijyen ve sağlık kurallarını gözeterek, hızlı biçimde kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip kişilere Microblading eğitimi verilir. Microblading kursunu başarıyla tamamlayanlara “Microblading Uzmanı” denir.

Profesyonel Makyaj

Yüzdeki kusurları çeşitli ürünler yardımıyla kapatarak cilde sağlıklı, canlı ve bakımlı bir görüntü kazandırmayı hedefleyen bir uygulamadır. Hijyen ve sağlık kurallarına uygun şekilde, temel makyaj uygulamalarına ilişkin kursu tamamlayarak hızlı ve doğru biçimde, kendi başına yapma bilgi ve becerisini edinmiş kişilere “Temel Makyaj Uzmanı” denir.

İpek Kirpik 

İpek kirpik uygulaması, gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısıyla yapıştırılır. Uygulama kirpiğin ucuna eklendiğinden kirpik dipleri hava alır. Eğitim programını tamamlayan öğrenci konu hakkında gerekli uygulama yetkinliğine sahip olmaktadır.

Lifting

Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu uygulama keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Eğitim programına katılan kişi bu konuda yetkinlik kazanarak kendi başına uygulama yapabilecek eğitime sahip olur.

Protez Tırnak 

Protez tırnak, kişinin tırnaklarına daha sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandıran, daha uzun süreli, kişinin kendi tırnakları üzerine özel koruyucular uygulandıktan sonra yapılan tırnak uygulamalarıdır. Protez tırnak kursunu tamamlayarak, protez tırnağı hijyen ve sağlık kurallarına uygun şekilde, kendi başına uygulama bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişilere “Protez Tırnak Uzmanı” denir.

Saç Pigmentasyonu

Saç pigmentasyonu kafa derisindeki saçsız alanlara tamamlayıcı teknik olarak uygulanmaktadır. Özel cihaz yardımıyla ve özel pigmentlerle uygulama yapılmaktadır. Genellikle saç ekim merkezlerinde tamamlayıcı işlem olarak kullanılmaktadır. Bu eğitim programını tamamlayanlar, saç pigmentasyonu ve uygulamaları konusunda gerekli yetkinliğe ulaşmaktadır. 

Kaş Vitamini 

Kaş vitamini, uygulandığı bölgedeki kaş kıllarının daha dolgun, sağlıklı ve volume’lü şekilde uzamasını sağlayan uygulama tekniğidir. Bu uygulama sonrasında dökülen ya da zarar gören kaş kılları yerine yeni kaşların uzaması sağlanır. Kaşların yerini alan yeni kaşlar kişinin kendi kıl kökünden uzaması nedeniyle doğal görünümünü korur. Bu eğitim programına katılan kişi, kaş vitamini uygulamaları konusunda yetkinlik kazanır.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulma yolunda önemli bir tekniktir. Epilasyon kursunu başatıyla tamamlayanlara “ Epilasyon Uzmanı” denir.

İğneli Epilasyon

Epilasyon kursunu başarıyla tamamlayarak, epilasyon uygulamalarını hijyen ve sağlık kurallarına uygun şekilde, en hızlı biçimde kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip olan kişilere “Epilasyon Uzmanı” denir.

Tığcılar Mh. Atatürk Bulvarı No:29 D:1

(Gratis Mağazası Üstü) Adapazarı/SAKARYA

akademiroyalsakarya@gmail.com

www.akademiroyalsakarya.com

0532 769 64 98 – 0264 277 55 81

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu