Yazarlarımız

Editörden Notlar

Sakarya Vilayetinin Geyve ilçesi’nde 1987’de düyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Bursa/İznik ilçesinde tamamladı. Lise öğrenimlerini İznik Şehit Sedat Pelit Lisesi  ile Geyve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Elektirik-Elektronik Bölümü’nde tamamladı. İki önlisans ve bir lisans eğitimlerinden sonra son olarak Sakarya Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Yüksek lisasını tamamlamıştır.

Merhaba, elinizde bulunan bu dergi, 2020 yılı Ocak ayından itibaren yayınlanacak olup mahiyeti itibariyle Sakarya’nın ilk ve tek şehir kültür dergisidir.

Birer aylık periyotlar halinde yayınlanacak dergimizde Sakarya’nın önemli şahıslarına ve mekânlarına yer verecek, ilimiz için değer taşıyan kişiler ile röportajlar gerçekleştireceğiz.

İlimizin tarihi/turistik bölgelerini tanıtarak bu yerlerin ilimiz içerisinde ve ülkemiz genelinde tanınırlığını arttıracağız.

Sakarya’nın bu açıdan Türkiye’nin pek çok şehrinden şanslı konumda olduğunu söylemek mümkündür. Zira her ilçesi ayrı güzellikler barındırmakta, birbirinden farklı özellikler taşımaktadır.

Örneğin bu sayımızda, Sakarya’nın kuzeyinde yer alarak Karadeniz’e komşu olan şahane bir sahile sahip olan Kocaali ilçesi tanıtılmış; tarihi evleri, insanları ve bu ilçe içerisinde eşsiz doğasıyla yer alan Maden Deresi tanıtılmıştır.

Büyük şehir belediye başkanımız, Üniversitelerimizin değerli rektöleri gibi. Yine, karate alanında olimpiyatlara katılacak ilk Türk hakem olan hemşehrimiz Uğur Kobaş ile sanat alanında en değerli  sanatçılarımızdan Belgin Özkoç ile  keyifli sohbetler gerçekleştirdik. Ocak ayından itibaren yayınlanacak dergimizde her ay ilimizin önemli değerlerini ağırlayacak, şehrin kültür, sanat, spor alanlarında nabzını tutacağız.

Şimdiden herkese iyi yıllar diler, 2020 yılının ülkemize barış, mutluluk ve sağlık getirmesini dileriz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu