EtkinliklerSpor

Dünya Şampiyonası’nı başarıyla tamamladık

23-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nı başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Himayeleriyle güç katan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Sakaryamız artık nice şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek organizasyona sahiptir. İnşallah 15-16 Mayıs tarihleri arasında da BMX Dünya Şampiyonası şehrimizde yapılacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 23-25 Ekim tarihleri arasında tamamlanan Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nı Life Dergisi’ne değerlendirdi. Şampiyonayı başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, yarışlara katılan tüm sporcuları tebrik edip, ilgi gösteren vatandaşlara ise teşekkür etti. Başkan Yüce, Sakarya’nın nice şampiyonalara ev sahipliği yapabilecek organizasyona sahip olduğunu dile getirerek, 15-16 Mayıs tarihleri arasında da BMX Dünya Şampiyonası’nın Sakarya’da yapılacağını vurguladı.

Başarıyla tamamladık

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen şampiyonanın başarılı bir şekilde tamamlandığını vurgulayan Başkan Ekrem Yüce, “Açılış seremonisi ile başladığımız şampiyona Gran Fondo yarışlarıyla devam etti.

25 Ekim Pazar günü ise dünya çapında bisikletçilerin pedal çevirdiği heyecana tanıklık ettik. Erkeklerde 57, kadınlarda ise 35 sporcu kıyasıya bir mücadele gerçekleştirdi. Dereceye giren tüm bisikletçilerimizi kutluyorum. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gerçekleştirdiğimiz şampiyonaya katılan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Tanıtım katkısı

Şampiyonanın şehrin tanıtımı için de büyük bir fırsat sunduğunun altını çizen Başkan Ekrem Yüce, “Sakaryamız doğal ve tarihi güzellikleri, sosyal yaşantısı ile fark oluşturuyor. Deniz, göller, dağlar, yaylalar, verimli ovalar, temiz hava. Hepsi Sakarya’mızda var.  Dünyanın farklı ülkelerinden geldiği, yarışların canlı olarak takip edildiği organizasyonda şehrimizin adı dünyada bilinir hale geldi. İnşallah şampiyona için şehrimizde bulunan, canlı yayınlarla takip eden izleyiciler önümüzdeki süreçlerde Sakarya’yı ziyaret edecektir” diye konuştu.

Sakarya Bisiklet Dostu Şehir

Sakarya’nın bisiklet şehri olduğunu ifade ederek sözlerini tamamlayan Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizde bisiklet kültürü her geçen gün artıyor, bisikletli ulaşım yaygınlaşıyor. SAKBİS’ler ve yeni bisiklet yollarıyla da sağlıklı ulaşım için bisiklet kullanımını teşvik ediyoruz. Yeni yıl itibariyle de dünyada yalnızca 12 şehrin sahip olduğu Dünya Bisiklet Dostu Şehir Unvanına 13.’ncü şehir Sakarya’mız oldu. Bunun yanı sıra 15-16 Mayıs’ta gerçekleştirilecek BMX Dünya Şampiyonasına yine şehrimiz ev sahipliği yapacak. Hayırlı olsun” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu