Ekonomi

“Dev sektörde Sakarya’nın payı daha da artacak”

Büyükşehir Belediyesi, 11. Eurasia Plant Fair Flower Show İstanbul Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarına katıldı. Fuara katılımla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “150 milyon dolarlık dev sektörde şehrimizin payını daha da artırmayı hedefliyor, peyzaj ve süs bitkiciliği alanında öncü yapmaya çalışıyoruz, projeler üretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, 11. Eurasia Plant Fair Flower Show İstanbul Uluslararası Süs Bitkileri, Peyzaj ve Yan Sanayileri İhtisas Fuarına katıldı. 14-16 Kasım tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’deki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Elçin, Sakarya Fidan ve Peyzaj A.Ş. Genel Müdürü Erol Aydın, Belpaş Genel Müdürü Osman Çelik ile Büyükşehir orman ve ziraat mühendisleri katıldı. Aralarında belediyeler, kamu kurumları, inşaat ve peyzaj proje firmaları, turistik tesisler, yapı marketler, şehir planlamacıları ve mimarların da olduğu yurt içi ve yurt dışından birçok misafirin yer aldığı fuarda Sakarya Fidan ve Peyzaj A.Ş.’nin açtığı stant büyük ilgi gördü.

150 milyon dolarlık dev sektör

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, “İç ve dış mekan süs bitkilerinden çiçek ve çiçekçilik malzemelerine, fide ve tohumlardan dikey bahçe uygulamalarına, egzotik ağaçlardan milli bitkilere, sulama ekipmanlarından peyzaj uygulamalarına ve bahçe aksesuarlarına kadar tüm yenilikler bir arada sergilendiği uluslararası fuarın şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. 150 milyon dolarlık dev sektörde şehrimizin payını daha da artırmayı hedefliyor, peyzaj ve süs bitkiciliği alanında öncü yapmaya çalışıyor, projeler üretiyoruz. Dış mekân süs bitkilerine ve peyzaja verilen önemin dünya genelinde arttığı şu yıllarda hedefimiz; Sakarya’yı Süs Bitkiciliği ve Peyzaj alanında ülkemizin en büyük ihracatçısı, dünyanın da en verimli üreticisi konumuna getirmek olacaktır” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu