SakaryaSporSpor

‘Bu süreci en iyi şekilde geçireceğiz’

28 HAFTADA 51 PUAN

TFF 2.Lig, 15 Mart’ta oynanan maçların ardından koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi. Sakaryaspor ligde 28 haftalık süreci 51 puanla tamamladı. Ligde lider Bandırmaspor’un 9 puan gerisinde şampiyonluk mücadelesini sürdüren Sakaryaspor, 6kalan 6 haftalık süreçte bu puan farkını kapatmayı hedefliyor. İlk hedef ligden direk çıkma olarak belirlenirken, ikinci hedef ise play-off şampiyonluğu olarak belirlendi. Yeşil-Siyahlı ekibimiz son iki sezonda 1.Lig hedefine play-off finalinde kaybederek ulaşamamıştı. 

KORONAVİRÜS SÜRECİ

Sakaryasporlu futbolcular koronavirüs sürecini evlerinde bireysel antrenmanlar yaparak geçirdi. Türkiye Futbol Federasyonu liglerin başlama tarihini 12 Haziran olarak açıkladı ve Sakaryaspor sezonun hazırlıklarına 4 Mayıs’ta start verdi. Bir hafta Rüstemler Tesisleri’nde çalışan Sakaryaspor, 2.Lig tarihinin 18 Temmuz’a ertelenmesiyle yeniden idman planlamasını yaptı. Önce bir hafta bayram iznini çıkan Sakaryaspor ardından tesislerde toplanarak yeniden çalışmalara başladı. Sakaryaspor’da teknik heyet ve futbolcular bu süreçte iki kez koronavirüs testinden geçti. Her iki testin sonuçları da negatif çıktı.     

İLK HEDEF 6’DA 6

TFF 2.Lig’de bu sezon hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Sakaryaspor’da sezon hazırlıkları iyi gidiyor. Teknik patron Şaban Yıldırım, ilk planlarının 6’da 6 üzerine kurulduğunu daha sonra oluşacak tabloya göre play-off için bir plan yapacaklarını söyledi. Şampiyonluğa inancı tam olan yeşil-siyahlı ekibimizde moraller yüksek.

HERŞEY YOLUNDA

Teknik Direktör Şaban Yıldırım çalışma sürecini şu ifadelerle değerlendirdi: “Rüstemlerde çok güzel bir ortam var. İyi bir oratamda antrenman yapma şansı buluyoruz. Ligin tarihi belli, bu tarihte ileri geri bir değişme olmayacağını düşünüyoruz. Çalışmalarımız bu strateji ile gidiyor. 18 Temmuz’a hazır olma planına göre gidiyor. TFF’nin tam olarak statüyü açıklamasını bekliyoruz. Bu hazırlık sürecini en iyi şekilde tamamlayıp 1.Lig hedefine ulaşacağız.”

Daha Fazla Göster
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu