Mekan

Adapazarı Deprem Ve Kültür Müzesi – Sakarya

Sakarya, Merkez, Cumhuriyet Mahallesi Kavaklar Caddesi’nde yer alan ve Adapazarı Belediyesi’ne bağlı olan Deprem Müzesi 450m²’lik kullanım alanına sahiptir. Sergi standları, kafeterya ve sinevizyon salonu bulunan müzede; Adapazarı’n da meydana gelen 1967 ve 1999 yılı depremlerine ilişkin deprem öncesi ve sonrası fotoğraflar ile suni deprem yaratan titreşimli elektronik bir stant, depremde yıkılan binaların yapım tekniği ile ilgili inşaat malzemeleri ve sismograf ile depremle alakalı diğer unsurlar sergilenmektedir. Binanın mimarisi ve iç düzenlemesi tamamen fotoğraf, tablo, resim ve bu gibi malzemelerin sergilenebileceği bir sanat galerisi şeklinde inşa edilmiştir. Bölgenin birinci derece deprem kuşağında kalması nedeni ile İlimizde meydana gelen depremler öncesi ve sonrasını belgelemek, “deprem olgusunu” sürekli ve sıcak tutabilmek amacı ile 2000 yılında yapımına başlanan Deprem Müzesi 2004 yılında ziyarete açılmıştır.

Sakarya Deprem Müzesi Nerede?

Sakarya Deprem Müzesi, Sakarya’nın merkez Adapazarı ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi, Kavaklar Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Sakarya Deprem Müzesi Nasıl Gidilir?

Sakarya Deprem Müzesi şehrin tam merkezinde bulunur. Buraya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Ya da şehrin herhangi bir noktasında buraya toplu taşıma araçları kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sakarya Deprem Müzesi Ziyaret Saatleri

Sakarya Deprem Müzesi, Haftanın her günü 08:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Sakarya Deprem Müzesi Giriş Ücreti

Sakarya Deprem Müzesi Girişi Ücretsizdir.

Daha Fazla Göster
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu